GoedBericht.nl logo
UltimateGoodNews

58. Johannes 20:1-10 – een lege cocon!

24-03-2020 - Geplaatst door Andre Piet
toespraak gehouden, thuis van achter de computer op dinsdag 24 maart 2020

Alles in het Johannes-evangelie is gericht op de climax van de dag van Christus’ opstanding. Op de Eersteling die verrees op de dag dat de Omer-telling aanving: de dag van de eerstelingschoof van de gerstoogst. Het was Maria van Magdala die als eerste in de ochtend bij het graf arriveert en tot haar ontsteltenis vaststelt dat de grote steen voor het graf is weggenomen. Direct alarmeert zij Petrus en Johannes die daar in de buurt hadden overnacht. Als deze beide mannen bij het graf aankomen, dan merken zij echter nóg iets op. Het graf was open, inderdaad, maar niet (helemaal) leeg. De linnen windsels lagen er nog: een lege cocon! Het is Johannes bij wie als eerste doordringt wat hier aan de hand is: Jezus Christus is opgestaan uit de doden!

Powered by RedCircle

📝 Samenvatting & Transcriptie van deze lezing

Samenvatting van deze toespraak

Deze studie behandelt de climax van het Johannes-evangelie: de opstanding van Jezus, beschreven in Johannes 20 vers 1 tot en met 10. Er wordt benadrukt dat het lege graf werd ontdekt op een unieke hoogtijddag, namelijk de dag van de eerstelingschoof en de start van de sabbattentelling. Vervolgens beschrijft de spreker hoe Maria de Magdaleense in alle vroegte ziet dat de steen is weggewenteld en alarm slaat bij de discipelen. Bij inspectie van het graf vinden Petrus en Johannes geen aanwijzingen voor lijkroof, maar treffen zij de in specerijen gedrenkte windsels aan als een lege cocon. Deze bijzondere waarneming brengt Johannes als eerste tot het geloof in de opstanding.

“Was het graf leeg? Nee, het graf was feitelijk niet leeg. Wat er in dat graf lag, was een cocon. Alleen: een lege cocon.”
🎧 58. Johannes 20:1-10 – een lege cocon!
Delen: