1Thessalonika 4:15 – met een woord van de Heer
31-10-2026 - Geplaatst door Andre PietWant dit zeggen wij jullie, met een woord van de Heer…
Wat Paulus nu gaat meedelen over de parousia van de Heer, berust niet op menselijke overwegingen. Hij spreekt met een woord van de Heer. Daarmee bedoelt hij niet dat hij een uitspraak aanhaalt die Jezus ooit tijdens zijn aardse bediening deed. Wat Paulus hier bekendmaakt, vinden we niet terug in bijvoorbeeld de rede van Jezus op de Olijfberg (Matth.24).
Paulus heeft dit woord persoonlijk van de Heer ontvangen. Dat blijkt ook uit wat hij elders over dezelfde gebeurtenis schrijft. In 1Korinthe 15:51 kondigt hij aan: ‘Zie, ik zeg jullie een verborgenheid.’ Vervolgens verklaart hij dat niet allen zullen ontslapen, maar dat allen veranderd zullen worden, in een ondeelbaar ogenblik, bij de laatste bazuin. Daar ligt het accent op de verandering van de levenden, terwijl Paulus hier ook hun wegrukking beschrijft. Het betreft een waarheid die eerder verborgen was en nu door Paulus wordt onthuld.
Dat Paulus deze verborgenheid bekendmaakt, past bij zijn bijzondere bediening. De opgewekte en verheerlijkte Heer heeft hem rechtstreeks onderwezen en hem verborgenheden geopenbaard (Gal.1:12). Ook hier spreekt Paulus dus niet vanuit overlevering, maar op grond van een woord dat hij hoogstpersoonlijk van de Heer ontving. Wat hij over de toekomst van de ontslapenen en de levenden meedeelt, heeft daarmee het gezag van de Heer zelf.
UltimateGoodNews