GoedBericht.nl logo
UltimateGoodNews

Kolosse 3:23 – wat jullie ook doen

20-07-2026 - Geplaatst door Andre Piet

Wat jullie ook doen, werkt vanuit de ziel als voor de Heer en niet voor mensen…

Paulus herhaalt hier bijna letterlijk de woorden waarmee hij dit gedeelte begon: “Wat jullie ook doen…” (vers 17). Hier gaat het specifiek om de slaven. Ook voor hen geldt dat geen enkel onderdeel van het dagelijks leven buiten de Heer om gaat. Ook het gewone werk van iedere dag staat in Zijn dienst.

Daarom voegt hij eraan toe: “werkt vanuit de ziel als voor de Heer en niet voor mensen.” Voor ons klinkt dat misschien wat vreemd, maar Bijbels gedacht is het logisch. Want in de Bijbel heeft de mens niet zozeer een ziel, hij is een ziel (Gen.2:7). “Vanuit de ziel” betekent daarom: met heel je wezen. Niet halfslachtig, maar met volledige inzet. De slaaf blijft hetzelfde werk doen voor dezelfde heer. Toch is alles anders geworden, omdat hij het verricht “als voor de Heer”. Niet zijn werk is veranderd, maar de manier waarop hij het ziet en beleeft.

Wie Gods genade kent en Hem in alles dankt, heeft ook in zijn dagelijkse arbeid de Heer voor ogen. Juist bij zware en onaangename taken wordt zichtbaar hoe een dankbare instelling het verschil maakt. We werken weliswaar niet om mensen te behagen, maar toch… zo’n verschil kan niemand ontgaan. Wat een getuigenis!

Delen: